ПОЗИТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ ТЕСТУ НА COVID-19

Результат вашого тесту на COVID-19 виявився позитивним. Якщо це ваш перший позитивний результат тесту на COVID-19, це означає, що у вас, ймовірно, коронавірусна інфекція. Іноді результат тесту на COVID-19 є позитивним упродовж певного періоду після захворювання на COVID-19. За бажанням, ви можете записатися на прийом до лікаря, щоб обговорити з ним наслідки проведення тесту. Результат тестування на коронавірус також може бути граничним (непереконливим), тоді його не можна визначити як позитивний або негативний. У цьому разі, згідно з вимогами ЄС, інформація про захворювання на COVID-19 не вноситься в архів Канта, і відповідна довідка також не видається. Якщо така довідка потрібна, необхідно надати новий зразок для повторного тестування. Запис на прийом за телефоном: +358 (0)30 6000*. Лабораторія, що провела тест на коронавірус, перешле вашу контактну інформацію до інфекційного відділення в межах вашого муніципалітету. Деякі муніципалітети більше не будуть встановлювати контакт з особами, які отримали позитивні результати тесту, або впроваджувати для них офіційну ізоляцію чи карантин. Ми рекомендуємо вам поінформувати свого роботодавця про виявлене захворювання, щоб запобігти поширенню інфекції. Дотримуйтеся наведених нижче інструкцій для самостійного лікування в домашніх умовах.

ЛІКУВАННЯ

Якщо ваші симптоми є незначними, ви можете одужати вдома. У цьому разі потрібен спокій та стандартне симптоматичне лікування інфекції дихальних шляхів або діареї. За потреби можна прийняти «Парацетамол» для знеболення та зниження температури згідно з інструкцією.

Деяким пацієнтам, хворим на COVID-19, може знадобитися профілактика оклюзії судин (тромбозу). Якщо у вас була оклюзія судин або для вас характерні чинники ризику, що сприяють розвитку судинної оклюзії (наприклад, надмірна вага, куріння, замісна гормональна терапія чи приймання оральних контрацептивів), зверніться до лікаря, щоб оцінити ситуацію.

Нижче наведено посилання на інформацію про коронавірусну інфекцію та ризик розвитку венозного тромбозу (фінською мовою). Якщо у вас є ризик розвитку венозного тромбозу, запишіться на прийом до лікаря по телефону (центр охорони здоров’я/відділ гігієни праці/приватний лікар):

https://thl.fi/fi/web/infektiotaudit-ja-rokotukset/taudit-ja-torjunta/taudit-ja-taudinaiheuttajat-a-o/koronavirus-covid-19/koronavirus-ja-tukostaipumus

Якщо у вас виникли гострі симптоми, або ваш стан різко погіршується, не соромтеся дистанційно звернутися до лікаря (відео-зв’язок, чат або телефонна розмова). Якщо ви є клієнтом компанії Terveystalo, вашою основною контактною особою є призначений фахівець з охорони праці. Якщо ваш стан швидко погіршується та/або у вас виникла сильна задишка (ускладнене дихання), зателефонуйте за номером служби надання екстреної допомоги 112 або попросіть когось іншого це зробити.

ІЗОЛЯЦІЯ

Якщо захворювання протікає в легкій формі або взагалі безсимптомно, рекомендується піти на добровільну ізоляцію щонайменше на 5 днів. Людина не має відчувати характерних симптомів не менше ніж за два дні за завершення періоду ізоляції.

Нижче наведено посилання на інструкції THL щодо дотримання правил ізоляції та карантину:

https://thl.fi/en/web/infectious-diseases-and-vaccinations/what-s-new/coronavirus-covid-19-latest-updates/transmission-and-protection-coronavirus/quarantine-and-isolation

КОНТАКТ

Вважається, що COVID-19 може передаватися вже за 48 годин до появи перших симптомів або за 48 годин до проведення тесту, навіть якщо у вас не було жодних симптомів. Люди, які були в тісному контакті з вами упродовж цього часу, можуть вважатися зараженими. Загальне правило полягає в тому, що близьким контактом є особа, яка перебуває з вами в одному приміщенні або в межах 2 метрів від вас понад 15 хвилин. Таких людей бажано повідомити про можливе зараження.

Люди, які точно перебували із зараженим у тісному контакті (особи, які мешкають в одному будинку, інші особи, які піддавалися небезпечному впливу), мають залишатися вдома в умовах карантину (носити маску, уникати нових соціальних контактів). Якщо в заражених людей з’являються симптоми, характерні для коронавірусної інфекції, їм рекомендується пройти тестування.

Рекомендована тривалість карантину становить 5-10 днів.