TEIGIAMAS COVID-19 TESTO REZULTATAS

Jūsų COVID-19 testo rezultatas buvo teigiamas. Jei tai pirmas jūsų teigiamas COVID-19 testo rezultatas, ipanašu, kad užsikrėtėte COVID-19. Kartais COVID-19 testo rezultatas po užsikrėtimo COVID-19 dar kurį laiką būna teigiamas. Jei norite, galite rezervuoti susitikimą su gydytoju, kad aptartumėte su testo rezultatu susijusius padarinius. Koronaviruso testo rezultatas taip pat gali būti ribinis (neįtikinamas). Ribinis rezultatas reiškia, kad jis negali būti vertinamas kaip neigiamas ar kaip teigiamas. Esant ribiniam testo rezultatui, „Kanta“ archyve negali būti įformintas ES COVID pažymėjimas. Norint turėti tyrimo rezultatų pažymėjimą, reikia pakartoti tyrimą paiimant naują mėginį. Susitikimo rezervacija telefonu: +358 (0)30 6000*. Koronaviruso tyrimą atlikusi laboratorija perduos jūsų kontaktinę informaciją jūsų gyvenamosios vietos savivaldybės infekcinių ligų skyriui. Kai kurios savivaldybės nebesusiekia su asmenimis, kuriems nustatytas teigiamas rezultatas, ir netaiko oficialios izoliacijos ar karantino. Siekiant užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos plitimui, rekomenduojama apie teigiamą rezultatą pranešti savo darbdaviui. Laikykitės toliau pateiktų nurodymų, kaip patiems pasirūpinti savimi namuose.

Gydymas

Jei jūsų simptomai yra lengvi, galite gydytis namuose. Rekomenduojamas poilsis ir standartinis simptominis kvėpavimo takų infekcijos ar viduriavimo gydymas. Jei reikia, skausmui malšinti ir karščiavimui mažinti galite vartoti paracetamolį, kaip nurodyta instrukcijoje.

Kai kuriems pacientams dėl COVID-19 infekcijos gali tekti taikyti kraujagyslių okliuzijos (trombozės) profilaktikos priemones. Jei jums pasireiškė kraujagyslių okliuzija arba yra nustatyta kraujagyslių okliuzijos atsiradimo rizik (pavyzdžiui, dėl santsvorio, rūkymo, pakaitinės hormonų terapijos ar geriamųjų kontraceptikų), kreipkitės į gydytoją, kad jis įvertintų situaciją.

Toliau pateikiama nuoroda į informaciją apie koronavirusinę infekciją ir venų trombozės riziką (suomių kalba). Jei jums gresia venų trombozės atsiradimo rizika, rezervuokite gydytojo konsultaciją telefonu (sveikatos centre / profesinės sveikatos centre / privačiai):

https://thl.fi/fi/web/infektiotaudit-ja-rokotukset/taudit-ja-torjunta/taudit-ja-taudinaiheuttajat-a-o/koronavirus-covid-19/koronavirus-ja-tukostaipumus

Jei jaučiate aiškius simptomus arba jūsų būklė blogėja, nedvejodami kreipkitės į gydytoją nuotoliniu ryšiu (rezervuodami vaizdo, pokalbio žinutėmis ar telefonu susitikim). Jei esate Terveystalo profesinės sveikatos priežiūros centro klientas, jūsų pagrindinis kontaktinis asmuo yra jums prižiūrėti paskirta profesinės sveikatos priežiūros komanda. Jei jūsų būklė sparčiai blogėja ir (arba) jus vargina stiprus dusulys (pasunkėjęs kvėpavimas), skambinkite skubios pagalbos numeriu 112 arba paprašykite, kad kas nors paskambintų šiuo numeriu už ju.

Izoliacija

Esant lengvos formos ir besimptomėms infekcijoms, rekomenduojama savanoriškai izoliuotis bent 5 dienas. Prieš izoliacijos pabaigą asmuo turėtų dvi dienas nebejausti simptomų.

Toliau pateikiama nuoroda į THL instrukcijas dėl izoliacijos ir karantino:

https://thl.fi/en/web/infectious-diseases-and-vaccinations/what-s-new/coronavirus-covid-19-latest-updates/transmission-and-protection-coronavirus/quarantine-and-isolation

UŽSIKRĖTIMAS

COVID-19 laikomas užkrečiamu likus 48 valandoms iki simptomų pasireiškimo arba likus 48 valandoms iki testo atlikimo, jei nėra jokių simptomų. Žmonės, kurie per šį laiką artimai su jumis bendravo, gali būti laikomi užsikrėtusiais koronavirusu. Artimu kontaktu paprastai laikomas asmuo, kuris ilgiau nei 15 minučių buvo tame pačiame kambaryje arba 2 metrų atstumu nuo jūsų. Patartina informuoti artimus kontaktus apie galimą užsikrėtimą.

Asmenys, aiškiai turėję artimą kontaktą (gyvenantys tame pačiame namų ūkyje, kiti akivaizdžiai kontaktą turėję asmenys), turėtų likti namuose karantino sąlygomis (dėvėti veido kaukę, vengti naujų socialinių kontaktų). Jei kontaktą turėjusiems asmenims pasireiškia koronavirus infekcijai būdingi simptomai, rekomenduojama atlikti testą.

Rekomenduojama karantino trukmė 5-10 dienų.