POZITĪVS COVID-19 TESTA REZULTĀTS

Jūsu COVID-19 testa rezultāts bija pozitīvs. Ja šis ir jūsu pirmais pozitīvais COVID-19 testa rezultāts, tas nozīmē, ka jums, iespējams, ir COVID-19. Dažkārt COVID-19 testa rezultāts ir pozitīvs kādu laiku pēc inficēšanās ar Covid-19. Ja vēlaties, varat rezervēt vizīti pie ārsta, lai apspriestu testa rezultāta ietekmi. Koronārā testa rezultāts var būt arī robežgadījums (nepārliecinošs). Robežgadījums nozīmē rezultātu, kuru nevar noteikt kā pozitīvu vai negatīvu. Robežgadījuma rezultāts neļauj Kantas arhīvā veidot ES koronāro sertifikātu. Ja nepieciešams testa rezultāta sertifikāts, jāņem jauns paraugs. Rezervējiet tikšanos pa tālruni: +358 (0)30 6000*. Laboratorija, kas veica korona testu, pārsūtīs jūsu kontaktinformāciju jūsu mītnes pašvaldības infekcijas slimību nodaļai. Vairākas pašvaldības vairs nesazināsies ar personām ar pozitīvu rezultātu un nenoteiks oficiālu izolāciju vai karantīnu. Ieteicams informēt par infekcijas pozitīvo rezultātu savu darba devēju, lai palīdzētu novērst koronārās infekcijas izplatīšanos Izpildiet tālāk sniegtos norādījumus par mājas aprūpi.

ĀRSTĒŠANA

Ja simptomi ir viegli, varat atgūties mājās. Ārstēšana ietver atpūtu un standarta elpceļu infekcijas vai caurejas simptomātisku ārstēšanu. Ja nepieciešams, jūs varat lietot paracetamolu sāpju un drudža mazināšanai saskaņā ar instrukcijām.

Dažiem pacientiem var būt nepieciešama asinsvadu oklūzijas (trombozes) profilakse saistībā ar Covid-19 infekciju. Ja jums ir bijusi asinsvadu oklūzija vai jums ir kādi asinsvadu oklūzijas riska faktori (piemēram, liekais svars, smēķēšana, hormonu aizstājterapija vai perorālie kontracepcijas līdzekļi), lūdzu, sazinieties ar ārstu, lai novērtētu situāciju.

Zemāk ir saite uz informāciju par koronavīrusa infekciju un vēnu trombozes risku (somu valodā). Ja Jums ir vēnu trombozes risks, lūdzam pieteikt ārsta telefonisku novērtējumu (veselības centrs/arodveselība/privāts):

https://thl.fi/fi/web/infektiotaudit-ja-rokotukset/taudit-ja-torjunta/taudit-ja-taudinaiheuttajat-a-o/koronavirus-covid-19/koronavirus-ja-tukostaipumus

Ja jums ir acīmredzami simptomi vai jūsu stāvoklis pasliktinās, lūdzu, nevilcinieties sazināties ar ārstu, izmantojot attālo savienojumu (video, tērzēšana vai telefona tikšanās). Ja esat Terveystalo arodveselības klients, jūsu galvenā kontaktpersona ir jūsu nozīmētā arodveselības komanda. Ja jūsu stāvoklis strauji pasliktinās un/vai jums ir smaga aizdusa (apgrūtināta elpošana), zvaniet uz neatliekamās palīdzības numuru 112 vai lūdziet kādu piezvanīt uz šo numuru.

IZOLĀCIJA

Vieglu un asimptomātisku infekciju gadījumā ieteicama brīvprātīga izolēšana vismaz 5 dienas. Pirms izolācijas beigām personai divas dienas bija jābūt asimptomātiskai.

Zemāk ir saite uz THL norādēm par izolāciju un karantīnu:

https://thl.fi/en/web/infectious-diseases-and-vaccinations/what-s-new/coronavirus-covid-19-latest-updates/transmission-and-protection-coronavirus/quarantine-and-isolation

IEDARBĪBA

COVID-19 tiek uzskatīts par infekciozu 48 stundas pirms simptomu parādīšanās vai 48 stundas pirms testa, ja jums nav simptomu. Cilvēki, kuri šajā laikā ir bijuši ciešā kontaktā ar jums, var tikt uzskatīti par pakļautiem. Vispārējais noteikums ir tāds, ka ciešs kontakts ir persona, kas ir uzturējusies vienā telpā vai 2 metru attālumā no jums ilgāk par 15 minūtēm. Ieteicams informēt tuvākos kontaktus par iespējamu iedarbību.

Cilvēkiem, kuri nepārprotami bijuši ciešā kontaktā (vienā mājsaimniecībā dzīvojošie, citas nepārprotami pakļautas personas), jāpaliek mājās karantīnai līdzīgos apstākļos (jāvalkā sejas maska, jāizvairās no jauniem sociālajiem kontaktiem). Ja pakļautajām personām rodas simptomi, kas atbilst koronavīrusa infekcijai, ieteicams veikt testu.

Ieteicamais karantīnas ilgums ir 5-10 dienas.